Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO

Hotel „RAPA” usytuowany jest na trasie Chełm – Zamość i znajduje się 100 metrów od szlaku dla rowerzystów Green Velo.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo jest najdłuższym, liczącym ponad 2000 km, o spójnie oznakowanej trasie rowerowej, którą od początku do końca przygotowano po to, aby poznać i odwiedzić najciekawsze zakątki Wschodniej Polski. Szlak Green Velo przebiega głównie po asfaltowych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu pojazdów, przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskiego (397 km), podlaskiego (598 km), lubelskiego (414 km), podkarpackiego (459 km) i świętokrzyskiego (210 km).

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej http://www.greenvelo.pl

Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO – Miejsce Przyjazne Rowerzystom (MPR)

W 2015 r. i w 2018 r. w oparciu o nowy regulamin otrzymaliśmy rekomendację potwierdzoną certyfikatem Miejsce Przyjazne Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Logo MPR umieszczone jest w widocznym miejscu przed hotelem.

Przyjęliśmy standardy zapewniające wysoką jakość dotyczącą elementów niezbędnych z punktu widzenia turysty rowerowego, jakie posiadać powinien obiekt „przyjazny rowerzystom”.

Spełniliśmy standardy obowiązujące w obiekcie noclegowym:

  • przyjmujemy gości na jedną dobę
  • bezpiecznie i nieodpłatnie udostępniamy turystom garaż do przechowania rowerów
  • nieodpłatnie udostępniamy narzędzia do podstawowych napraw rowerów
  • sąsiadujemy z dobrze zaopatrzonym sklepem z częściami rowerowymi czynnym od pn – pt w godz. 8.00 – 17.00 sobota od godz.8.00 do 14.00.

W pokojach oraz w recepcji hotelowej znajdują się informatory oraz mapki szlaku Green Velo pomocne przy planowaniu trasy rowerowej.

W celu lepszego zaplanowania rowerowej podróży szlakiem Green Velo polecamy Państwu stronę internetową Centrumrowerowe.pl. Znajdą tam Państwo przydatne informacje, które z pewnością przydadzą się przed wycieczką.

Link poniżej:

https://www.centrumrowerowe.pl/blog/trasa-rowerowa-green-velo/